OLEJEK SZAŁWIOWY - łagodzi stres i niepokój, ułatwia odkrztuszanie, leczy zaczerwienienia skóry. Stosuje się do okładów, parówek kąpieli i masażu. Sama szałwia w postaci ziół, zaparzona i zmieszana z paroma łyżeczkami mleka, stanowi doskonałe antidotum w razie stanu zapalnego okostnej. Płukać /nie pić/ jamę ustną, mocno ciepłą mieszanką, parę razy dziennie. Ma właściwości ściągające.
OLEJEK RUMIANKOWY - przyśpiesza gojenie oparzeń, łagodzi bóle mięśni, stany zapalne leczy wypryski. Stosuje się do kąpieli, okładów, maseczek kosmetycznych, masażu. Sam rumianek w postaci ziół pijemy w stanach nieżytowych przewodu pokarmowego. Działa przeciwzapalnie i przeciwskurczowo.
OLEJEK SOSNOWY - do kąpieli, masażu, parówek. Łagodzi kaszel, katar, bóle mięśni.
OLEJEK RÓŻANY - ze względu na piękny zapach i właściwości odprężające, najczęściej stosowany do masażu i kąpieli.
OLEJEK MIĘTOWY - ma pobudzający, świeży zapach. Stosujemy do kąpieli, inhalacji, płukania gardła i ust, w owrzodzeniach jamy ustnej, niestrawności, bólach gardła, swędzeniu skóry.
OLEJEK LAWENDOWY - ma właściwości antyseptyczne i uspokajające. Leczy stres zranienia i oparzenia skóry. Do okładów, masażu, kąpieli i parówek.
OLEJEK JAŁOWCOWY - do łagodzenia bólów mięśni, w leczeniu egzemy. Ma też odprężające działanie. Do okładów, masażu, kąpieli.
OLEJEK EUKALIPTUSOWY - ma silnie ostry zapach podobny do kamfory, przeciwdziała zmęczeniu, łagodzi bóle mięśni, ułatwia odkrztuszanie, odstrasza owady. Do kąpieli, masażu, okładów, parówek.
OLEJEK JAŚMINOWY - delikatny, piękny zapach. Ma właściwości odprężające, kojące. Do kąpieli i maseczek kosmetycznych.
|